Вирощування равликів - Статті - nabusard.com

Вирощування равликів

Автор статті: Admin

Равлик – екзотично корисний делікатес

Щорічно попит на равлики зростає у геометричній прогресії. Дедалі частіше їх до свого меню додають ресторани та кафе.

Види равликів.

Насправді різновидів равлика є дуже багато, але найбільш популярними та смачними - Helix Aspersa Muller й Helix Aspersa Maxima. 

Місце та умови.

Оскільки клімат в Україні максимально дозволяє равликам розмножуватися та зростати, то такі види делікатесу, вже два сезони вирощують в околицях міста Вараш. Ферма равликів розташована на площі 1.5 га., в селі Заболоття.

Равлики не є дуже вибагливими, а тому для їх утримання не потрібно докладати багато зусиль. Ферма равликів повинна бути оснащена всіма необхідними комфортними умовами для розмноження та вирощення цих тваринок. Наприклад  вологість у місці де розмножуються равлики, повинна становити 85-90%, а температура +18-20 Сº. Якщо цих температурних режимів не дотримуватися,  то равлики можуть не розмножуватися. Обов’язковим є етап прибирання столів де равлики відкладають ікру розмножуються. Це потрібно робити  кожного дня і в жодному разі не можна використовувати якісь хімікати чи засоби для чищення. 

Розмноження та вирощення равликів.

Основна перевага розведення равликів — простота у догляді та вирощуванні. Зазвичай  равликовий сезон розпочинається в березні,  саме тоді тваринка прокидається зі сплячки. Набравши енергію для спаровування, равлик розпочинає етап  відкладання ікри у підготовлену земляну суміш. 

Зібрана ікра поміщається в інкубатор  в якому потрібно виставити правильний температурний  режим та вологість. 

Коли равлики вилуплюються із ікри  їх переміщають на поле, за умови, що температура не нижча +10 Сº в іншому випадку їх поселяють в теплиці.

Коли равлики вже виросли, їх миють, сушать, вводять в стан анабіозу і поміщають в холодильник з правильно виставленою вологістю та температурним режимом  +3 -6Сº. 


Користь равликів.

Окрім того, що м'ясо равлика дуже смачне, воно ще відоме своєю поживною цінністю. Воно збагачене біологічними активними речовинами,  вітамінами групи «В» та такими мікроелементами, як –  магній, залізо, кальцій, мідь, цинк, йод.  У м’ясі равлика містяться амінокислоти  - 20%  та білок (70%). Важливим є те, що у равликовому м’ясі  та ікрі абсолютно відсутній холестерин. А оскільки  равлики не викликають алергічних реакцій, то вживати їх можуть люди, які схильні до алергії. Страви з равлика є прекрасним афродизіаком.

Приготування равлика.

Аби приготувати равлика потрібно мати фантазію, знання та час, адже це є клопіткий процес. Немає ні того ні іншого, вихід є – заморожені равлики. Купуєте напівфабрикат, ставите на 10хвилин у духовку чи мікрохвильову піч і все – насолоджуйтеся неперевершеним смаком корисного делікатесу.